sekretariat@jablonka.pl

+48 18 26 111 00

+48 18 26 524 68

Nasze Partnerskie Samorządy

Nasze Miejscowości

Zakończenie programu „Demontaż i bezpieczne składowanie materiałów zawierających azbest z obszaru województwa małopolskiego”.

konferencjaW dniu 29 marca 2017 w Wieliczce miała miejsce  Konferencja kończąca  program „Demontaż i bezpieczne składowanie materiałów zawierających azbest z obszaru województwa małopolskiego”.

Gospodarz konferencji Pan Andrzej Gorzkowicz – burmistrz Miasta i Gminy Szczucin  przywitał uczestników konferencji w osobach :  dr Guido Beltraniego Dyrektora SPPW, Wojciecha Kozaka Marszałka Województwa Małopolskiego, przedstawicieli Ministerstwa Rozwoju, Wójtów i Burmistrzów miast i gmin partnerskich, koordynatorów i wykonawców projektu. Projekt był współfinansowany w 85% ze środków Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy i 15% budżetu Gminy Jabłonka. W ramach projektu w latach 2013  - 2016 z terenu naszej gminy usunięto 4 114 ton materiałów zawierających azbest z 1045 posesji. Osiągnięty wynik jest najwyższym  w skali zrealizowanego projektu na terenie  województwa małopolskiego w którym  uczestniczyło łącznie 69 gmin.  Usunięcie  azbestu w dużym stopniu przyczyniło się do poprawy środowiska naturalnego na terenie Gminy Jabłonka.
Na konferencji podsumowującej projekt w  imieniu Wójta Gminy Jabłonka pamiątkowe   podziękowania dla Pana dr Guido Beltraniego, Pana Jana Sipiora i Pana Andrzeja Gorzkowicza złożył Pan Bolesław Wójcik Zastępca Wójta Gminy Jabłonka. Uczestniczące gminy otrzymały pamiątkowe statuetki.

swiss cont