Sukcesy sportowe ucznia gimnazjum w Jabłonce

wgalikthW dniu 03. 02. 2018 odbyły się Halowe Mistrzostwa Województwa Małopolskiego Klubów Sportowych w Lekkiej Atletyce U-18 w Brzeszczach. Uczeń trzeciej klasy gimnazjum z Jabłonki Wojciech Galik reprezentujący klub MKS Rabka w kategorii juniorów młodszych zdobył dwa medale: złoty i srebrny.

Wojtek został mistrzem województwa w skoku w dal z wynikiem 6.24m oraz wicemistrzem w trójskoku z wynikiem 12.50m. Trenując dopiero od 3 miesięcy pod okiem trenera Wiesława Peruckiego z Rabki, można patrzeć z nadzieją na dalszy rozwój kariery.

Warto wspomnieć, że Wojtek zdobył minimum kwalifikacyjne PZLA w trójskoku (minimum dla zawodników U-18: 12.20m) na Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych U-18 w  Toruniu. Obecnie legitymuje się w trójskoku na 12 miejscu oraz na 15 miejscu w skoku w dal w Polsce wśród zawodników U-18 rocznik 2001/2002. W swoim roczniku 2002 w trójskoku zajmuje 2 miejsce w Polsce a w skoku w dal zajmuje 6 miejsce w Polsce.

W imieniu całego samorządu Gminy Jabłonka gratulujemy Wojtkowi, rodzicom wraz z trenerem i życzymy dalszych sukcesów oraz wytrwałości w dalszym treningu.