sekretariat@jablonka.pl

+48 18 26 111 00

+48 18 26 524 68

Nasze Partnerskie Samorządy

Nasze Miejscowości

Rozgrywki piłkarskie w Podwilku

Rozgrywki piłkarskie w Podwilku

W dniu 24 września 2016 r. w Podwilku odbyły rozgrywki piłkarskie dzieci ze szkół podstawowych o Puchar firmy STACH-gont. W wydarzeniu wzięły udział 3 drużyny dziewcząt i 6 drużyn chłopców z orawskich szkół.

Tegoroczne rozgrywki nazwane były Podwilczańskim Mundialem gdyż nieformalna grupa miłośników aktywnego wypoczynku pod patronatem Stowarzyszenia Gospodyń w Podwilku zdobyła dofinansowanie do tych rozgrywek z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Dodatkowe środki pozwoliły miedzy innymi na zakup koszulek dla wszystkich zawodników, którzy 24 września w samo południe rozpoczęli sportową rywalizację.

Mimo obaw  i  nieprzyjaznych prognoz aura dopisała i nie spadła ani kropla deszczu. Najpierw swoje mecze rozegrały dziewczynki z których najlepsze okazały się gospodynie -SP nr 1 w Podwilku za nimi uplasowały się dziewczynki z Harkabuza i Podsarnia.Organizatorzy zatroszczyli się również o to aby dzieci nie były głodne i wszystkie miały zapewniony ciepły posiłek i picie. W następnej kolejności rywalizowali chłopcy wśród których najlepsza okazała się drużyna z Jabłonki - My Football potem kolejno Szkoła Podstawowa nr 2 z Podwilka, SP Harkabuz, SP nr 1  z Podwilka, SP z Zubrzycy Górnej oraz SP z Podsarnia. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz dyplomy natomiast każda z drużyn otrzymała piłki którymi będą grać w swoich szkołach. Na koniec p. Stanisław Możdżeń właściciel firmy STACH-gont wręczył puchary i statuetki. Najlepszym zawodnikiem został Patryk Kowalczyk, najlepszym bramkarzem Rafał Cichoń, a najlepszym strzelcem Antoni Kulawiak. Ponadto Stowarzyszenie Gospodyń w Podwilku przygotowało małą atrakcją  dla rodziców dopingujących swoje dzieci - konkurs na najlepszą potrawę z bobem. Przyniesione potrawy oceniło jury w składzie Józefa Grapa, Halina Bryja,Iwona Palenik i Olga Kasprzak, które na najlepszą potrawę wybrało spagetti z bobem. Autorka potrawy otrzymała w nagrodę z rąk przewodniczącej Stowarzyszenia Estery Możdżeń komplet filiżanek.

foto. Stowarzyszenie Gospodyń w Podwilku