sekretariat@jablonka.pl

+48 18 26 111 00

+48 18 26 524 68

Nasze Partnerskie Samorządy

Nasze Miejscowości

+++ Informujemy, że od dnia 2.04 do odwołania Urząd Gminy Jabłonka pracuje w trybie wewnętrznym +++ Ważne komunikaty Innych Instytucji w związku z koronawirusem - czytaj więcej... +++ Komunikat Straży Granicznej - osoby, które mieszkają w Polsce lub kraju sąsiednim i pracują lub uczą się po drugiej stronie granicy są zwolnione z 14-dniowej kwarantanny - czytaj więcej... +++ Informacja o koronawirusie - czytaj więcej... +++ Turysto – pamiętaj o obowiązujących przepisach! - czytaj więcej... +++ Ostrzeżenie przed burzami - czytaj więcej...

Marek Pniaczek srebrnym medalistą Mistrzostw Polski

mpj1thOkoło 200 zawodniczek i zawodników z całej Polski walczyło o tytuły Mistrzyni i Mistrza Polski Juniorów w kategoriach wiekowych do lat 12 i 14. Wśród 46 zawodników do lat 14 był mieszkaniec Lipnicy Małej, były zawodnik MKS Babia Góra, obecnie reprezentujący Uczniowski Klub Sportowy przy SP8 w Chrzanowie, Marek Pniaczek.

 

Zawody rozegrano w Drzonkowie, tuż obok Zielonej Góry. W czasie mistrzostw rozegrano 9 partii, tempem 90 minut plus 30 sekund na każde posunięcie. Kategoria wiekowa chłopców do lat 14 była wyjątkowo mocna, startował tam między innymi dwukrotny medalista Mistrzostw Świata, oraz kilku zawodników mających za sobą udane starty w Mistrzostwach Europy. Właśnie z dwukrotnym medalistą MŚ Marek do ostatniej rundy toczył walkę o kolor krążka, pierwsze dwa miejsca obaj zapewnili sobie już wcześniej, zdobywając znaczną przewagę nad pozostałymi zawodnikami.

A zaczęło się wszystko u Władka Bandyka, pierwszego trenera w Lipnicy Wielkiej. Z Władkiem pierwsze turnieje, pierwsze puchary i medale, też pierwszy awans do MP, do lat 10. Później już opieka trenerska Mistrza Międzynarodowego z Ukrainy Aleksandra Kachura, z Panem Aleksandrem cztery udane starty w Mistrzostwach Polski, później zdobyty na Słowacji i nadal aktualny tytuł Wicemistrza Europy Amatorów, a teraz piąty start w MP i drugie miejsce. Wraz z drugim miejscem prawo do reprezentowania Polski na ME.