sekretariat@jablonka.pl

+48 18 26 111 00

+48 18 26 524 68

Nasze Partnerskie Samorządy

Nasze Miejscowości

+++ Informujemy, że od dnia 2.04 do odwołania Urząd Gminy Jabłonka pracuje w trybie wewnętrznym +++ Ważne komunikaty Innych Instytucji w związku z koronawirusem - czytaj więcej... +++ Komunikat Straży Granicznej - osoby, które mieszkają w Polsce lub kraju sąsiednim i pracują lub uczą się po drugiej stronie granicy są zwolnione z 14-dniowej kwarantanny - czytaj więcej... +++ Informacja o koronawirusie - czytaj więcej... +++ Ostrzeżenie przed burzami z gradem - czytaj więcej...

XI Mistrzostwa Małopolski Uczniowskich Klubów Sportowych w piłce ręcznej

pilka reczna logoMiło nam poinformować, że 13-14 maja 2017r Jabłonka będzie gospodarzem XI Mistrzostw Małopolski Uczniowskich Klubów Sportowych w piłce ręcznej. Prawie 200 zawodników: 8 drużyn chłopców i 5 drużyn dziewcząt z rocznika 2005 i młodszych zmierzy się w rywalizacji o Puchar Wójta Gminy Jabłonka.

 

13 maja w hali sportowej przy Zespole Szkół rywalizację rozpoczną chłopcy, którzy zostaną podzieleni na 2 grupy. Do grupy A wylosowano drużyny: Libusza, Szaflary, Chrzanów, Biały Dunajec. W grupie B zagrają: Jabłonka, Kusy Kraków, Skrzyszów, Krakowiak Kraków. Eliminacje w grupach zostaną rozegrane w systemie każdy z każdym a najlepsze drużyny zmierzą się w późniejszych meczach finałowych. Na 14 maja zaplanowana jest rywalizacja dziewcząt. Pięć drużyn: Kusy Kraków, Szaflary, Olkusz, Biały Dunajec, Skrzyszów rozegrają swoje mecze w systemie każdy z każdym. Dal najlepszych czekają medale i puchary ufundowane przez Wójta Gminy Jabłonka. Zespoły walczą również o punkty, które po II edycji w Olkuszu będą promowały cztery najlepsze zespoły do finałów rozgrywanych we wrześniu w Bobowej.

Organizatorem zawodów jest UKS Niedźwiedzie Orawy.