sekretariat@jablonka.pl

+48 18 26 111 00

+48 18 26 524 68

Nasze Partnerskie Samorządy

Nasze Miejscowości

+++ Informujemy, że od dnia 2.04 do odwołania Urząd Gminy Jabłonka pracuje w trybie wewnętrznym +++ Ważne komunikaty Innych Instytucji w związku z koronawirusem - czytaj więcej... +++ Komunikat Straży Granicznej - osoby, które mieszkają w Polsce lub kraju sąsiednim i pracują lub uczą się po drugiej stronie granicy są zwolnione z 14-dniowej kwarantanny - czytaj więcej... +++ Informacja o koronawirusie - czytaj więcej... +++ Turysto – pamiętaj o obowiązujących przepisach! - czytaj więcej... +++ Ostrzeżenie przed burzami - czytaj więcej...

KWK 2017: Kamil Małecki wygrywa w Jabłonce

KWK2017Już po raz kolejny w Jabłonce gościł peleton Karpackiego Wyścigu Kurierów. Dokładnie o godzinie 13.42 kolarze finiszowali na mecie II etapu, liczącego 106 kilometrów, który prowadził z Oświęcimia do Jabłonki. Zwycięzcą etapu został Kamil Małecki z narodowej reprezentacji Polski, który wyprzedził na finiszu Basa Van Der Kooija z Destil Jo Piels, a miejsca na podium dopełnił Raffaele Radice z Delio Gallina Colosio.

Po zakończeniu rywalizacji odbyła się uroczysta dekoracja, podczas której Wójt Gminy Jabłonka Antoni Karlak oraz Dyrektor KWK Tomasz Wójcik wręczyli puchary dla zwycięzców II etapu. O artystyczną oprawę wyścigu zadbał zespół „Małe Podhale” pod kierownictwem pana Janusza Haniaczyka.

W trwającym od 29 do 2 maja wyścigu kolarskim dla zawodników do lat 23 udział bierze prawie 130 zawodników reprezentujących 30 zespołów. Walczą oni zarówno o etapowe triumfy, jak i zwycięstwa w klasyfikacjach indywidualnych oraz drużynowej.
Wyścig ten znajduje się w kalendarzu imprez Międzynarodowej Unii Kolarskiej UCI. Karpacki Wyścig Kurierów to impreza atrakcyjna zarówno pod względem sportowym, jak i medialnym, a co za tym idzie międzynarodowa promocja Gminy Jabłonka.

Karpacki Wyścig Kurierów 2017 – 2. etap: Oświęcim – Jabłonka, 106km:

Zwycięzca etapu: Kamil Małecki (Reprezentacja Polski)
Lider klasyfikacji generalnej LOTTO: Alessandro Pessot (Cycling Team Friuli)
Lider klasyfikacji punktowej Gaz-System: Alessandro Pessot (Cycling Team Friuli)
Lider klasyfikacji sprinterskiej Tauron: Robert Kessler (LKT Team Brandenburg)
Lider klasyfikacji górskiej CCC: Ziga Rucigaj (ROG Ljubljana)
Lider klasyfikacji zawodników 19-20 lat Nitrogenmuvek: Tadej Pogacar (ROG Ljubljana)
Najlepsza drużyna 2. etapu (Bakony&Balaton): Reprezentacja Polski

Szczegółowe wyniki na stronie internetowej http://www.carpathianrace.eu/

Zdjęcia: Łukasz Sowiński