sekretariat@jablonka.pl

+48 18 26 111 00

+48 18 26 524 68

Nasze Partnerskie Samorządy

Nasze Miejscowości

Przypominamy Państwu o zasadach na jakich można wchodzić i poruszać się po Urzędzie. Na terenie Urzędu Gminy obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa przez petenta oraz zachowanie dystansu społecznego (2m) +++ Plakaty informacyjne dotyczące koronawirusa - czytaj więcej... +++ Ostrzeżenie przed silnym wiatrem - czytaj więcej...

Najsilniejsi ludzie w Jabłonce!

armwrestling2017Od 06 do 08 października w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Jabłonce odbył się XVIII Puchar Polski w Armwrestlingu. W piątek zweryfikowano prawie 200 zawodników z 26 klubów sportowych całej Polski. Przyjechali najsilniej i najlepsi, rywalizowano na prawą i lewą rękę w kategoriach: juniorskich, seniorskich, kobiecych, master oraz osób niepełnosprawnych.

Od rana trwały eliminacje a wieczorne widowiskowe gale finałowe wyłoniły zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Na deser rozegrano kategorie OPEN, które wyłoniły najsilniejszą Polkę i Polaka 2017r. Turniej powołał polską kadrę na Puchar Świata zawodowców.

Medale, puchary i nagrody wręczyli: Antoni Karlak Wójt Gminy Jabłonka, Bogusława Pilch Dyrektor Szkoły Podstawowej nr1, Igor Mazurenko Prezydent Profesjonalnej Ligi Zawodowej, Paweł Podlewski Prezydent Federacji Armwrestling Polska, Jakub Janczy Prezes UKS Niedźwiedzie Orawy.

UKS Niedźwiedzie Orawy składa serdeczne podziękowania wszystkim firmom oraz osobom, które okazały pomoc podczas organizacji tych prestiżowych zawodów!

Niedźwiedzie wywalczyły 34 medale (12 złotych, 12 srebrnych, 10 brązowych) co dało im I miejsce w klasyfikacji generalnej i juniorskiej oraz III w klasyfikacji seniorów i master.

W imieniu samorządu gratulujemy!