sekretariat@jablonka.pl

+48 18 26 111 00

+48 18 26 524 68

Nasze Partnerskie Samorządy

Nasze Miejscowości

950-lecie Wolborza

950-lecie Wolborza

W dniach 27-28 czerwca delegacja Gminy Jabłonka na czele z Wójtem Antonim Karlakiem przebywała w Wolborzu na obchodach 950-lecia miejscowości na zaproszenie władz tego partnerskiego miasta.

Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w kolegiacie wolborskiej, którą celebrował ks. arcybiskup Władysław Ziółek. Tego dnia czyli 27 czerwca obchodził swoje imieniny. Z tej okazji oraz przypadającego w tym roku 35- lecia sakry biskupiej i 80. urodzin władze samorządowe gminy złożyły życzenia w imieniu wszystkich mieszkańców, organizacji i stowarzyszeń oraz gości. Życzenia złożył również wójt gminy Jabłonka Antoni Karlak wraz z małżonką. Gmina Jabłonka w darze ufundowała dla Kolegiaty św. Mikołaja w Wolborzu kielich mszalny.

Po mszy św. nastąpiło uroczyste odsłonięcie i poświęcenie tablicy upamiętniającej historyczny jubileusz Wolborza. Tablicę ufundował wójt Gminy Jabłonka oraz Rada Gminy Jabłonka. Odsłonięcia dokonali włodarze obu gmin: Antoni Karlak i Andrzej Jaros. Tablicę poświęcił ks. arcybiskup Ziółek.

Uroczystego oficjalnego otwarcia Dni Wolborza dokonał burmistrz Andrzej Jaros. Głos również zabrał Wójt Antoni Karlak, podkreślając w swoim wystąpieniu rangę współpracy między Jabłonką a Wolborzem, siłę naszych „małych ojczyzn”, które dają poczucie solidarności, odpowiedzialności i przywiązania do wartości.

Natomiast w niedzielę na Wolborskiej scenie wystąpiła kapela Arva z Jabłonki, prezentując melodie z Orawy, Podhala i Spisza.

fot. Jan Ciepliński