sekretariat@jablonka.pl

+48 18 26 111 00

+48 18 26 524 68

Nasze Partnerskie Samorządy

Nasze Miejscowości

Obchody XX - lecia klubu LKS Orawa Jabłonka

Obchody XX - lecia klubu LKS Orawa Jabłonka

12 lipca 2015 roku na stadionie sportowym w Jabłonce odbył się turniej piłki nożnej o „Puchar Wójta Gminy Jabłonka”, zorganizowany z okazji 20-lecia klubu LKS Orawa Jabłonka. W zawodach wzięły udział 4 drużyny: LKS Orawa Jabłonka, Orawa Superstarsi, Oldboys Orawa Jabłonka, MKS Babia Góra Lipnica Wielka.

Głównym programem imprezy były dwa mecze półfinałowe, z których zwycięskie drużyny, Orawa Superstarsi i LKS Orawa Jabłonka zagrały w meczu finałowym. Turniej rozstrzygnął się w rzutach karnych, po których LKS Orawa Jabłonka zwyciężyła nad swoim rywalem.

Na murawie zaprezentowały się również zespoły juniorów młodszych oraz najmłodsi adepci sztuki piłkarskiej, rozgrywając mecze pokazowe. Po rozegraniu wszystkich meczów  odbyła się ceremonia wręczenia pucharów zespołom uczestniczącym w turnieju. Okolicznościowe puchary wręczył Wójt Gminy Jabłonka Antoni Karlak. Wójt Gminy złożył również na ręce obecnego Prezesa LKS Orawa Jabłonka, Ryszarda Piętki  gratulacje z okazji XX –lecia klubu, życząc kolejnych sukcesów sportowych.

Turniej połączono ze zbiórką pieniędzy na Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym "Barka" z siedzibą w Jabłonce.