sekretariat@jablonka.pl

+48 18 26 111 00

+48 18 26 524 68

Nasze Partnerskie Samorządy

Nasze Miejscowości

XXIV Orawskie Lato - Nasza Małopolska

XXIV Orawskie Lato - Nasza Małopolska

Podczas tegorocznego pobytu na Orawie przedstawiciele miast partnerskich zobaczą ciekawe zakątki Małopolski. Organizatorzy zaplanowali na czwartek i piątek następujące wyprawy: zwiedzanie obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau, wizytę w Centrum Górskim Korona Ziemi w Zawoi, wycieczkę do Zakopanego połączoną z wyjazdem kolejką na Kasprowy Wierch oraz zwiedzanie najciekawszych miejsc Orawy.

Delegacjom z miast: Brebu (Rumunia), Reicheilsheim (Niemcy), Hořice (Czechy), Nagymányok (Węgry), Trstena (Słowacja), Wolbórz (Polska) w tym roku towarzyszy refleksja o przyszłości UE, wzmacnianiu tożsamości europejskiej, upowszechnianiu idei Zjednoczonej Europy. Realizacja projektu o nazwie: „Zwiększenie zaangażowania obywateli i organizacji społeczeństwa obywatelskiego w proces integracji i partnerstwa gmin” ma umożliwić rozwój pozytywnego nastawienie do różnych kulturowo społeczności, reprezentowanych przez miasta partnerskie, a także wypracować nowe umiejętności współdziałania pomiędzy naszymi społecznościami. Nie zabraknie promowania wspólnych wartości.

Wieczorem początek XXIV Orawskiego Lata. Zapraszamy do Centrum Kultury Górnej Orawy w Jabłonce na Benefis pedagoga i regionalisty bardzo zasłużonego dla Orawy Pana Andrzeja Haniaczyka. Spotykamy się o godz. 18.00 w siedzibie OCK w Jabłonce. Do zobaczenia.
 
fot. Łukasz Sowiński , Jan Ciepliński