sekretariat@jablonka.pl

+48 18 26 111 00

+48 18 26 524 68

Nasze Partnerskie Samorządy

Nasze Miejscowości

Turniej Piłki Nożnej o „Galisovu loptu” w Twardoszynie na Słowacji

Turniej Piłki Nożnej o „Galisovu loptu” w Twardoszynie  na Słowacji

W dniach od 1 do 2 sierpnia 2015 roku drużyna młodzików (rocznik 2002 i młodsi)  reprezentująca Gminę Jabłonka wzięła udział w Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej o „Galisovu loptu”w Twardoszynie.

W turnieju uczestniczyło 10 drużyn z Polski, Czech i Słowacji. Zespoły rywalizowały w dwóch grupach. W pierwszym spotkaniu nasz zespół zmierzył się z ekipą gospodarzy, przegrywając minimalnie 2:1. W kolejnych pokonał drużynę z Istebne 5:1, następnie przegrał z zespołem z Zuberca 4:1. Na zakończenie rozgrywek grupowych pokonał zespół z Niżnej 4:2. Ostatecznie nasz zespół zajął w grupie trzecie miejsce i pozostała nam walka o piąte miejsce w turnieju. Naszym przeciwnikiem był zespół z Dolnego Kubina. Mecz w regulaminowym czasie zakończył się remisem 1:1 i o zwycięstwie miały zadecydować rzuty karne. Te lepiej wykonywali nasi zawodnicy, zwyciężając 3:1. Ostatecznie nasza drużyna zajęła w turnieju piąte miejsce. Zwycięzcą turnieju została drużyna gospodarzy z Twardoszyna.

O tytuł króla strzelców w turnieju walczył zaś nasz zawodnik – Hubert Kapuściak, który wraz z zawodnikiem zespołu Valasske Mezirici zdobyli po 8 bramek. W dodatkowym konkursie rzutów karnych lepszy okazał się zawodnik z Czech i to on odebrał statuetkę króla strzelców turnieju.

Zespół wystąpił w składzie: Galik Wojciech, Kasprzak Kacper, Olesiński Sebastian, Machaj Patryk, Zborek Jakub, Paniak Wojciech, Kula Michał, Bąk Grzegorz, Bełciak Mateusz, Kasprzak Mateusz, Kapuściak Hubert, Śmiech Daniel, Korbel Mateusz, Suwada Maria, Suwada Paweł. Trenerzy i opiekunowie: Janusz Kasprzak, Zbigniew Suwada oraz Sabina Korbel.