sekretariat@jablonka.pl

+48 18 26 111 00

+48 18 26 524 68

Nasze Partnerskie Samorządy

Nasze Miejscowości

Muzyka Orawska na największym słowackim festiwalu

Muzyka Orawska na największym słowackim festiwalu

Dla znawców folkloru ogólnie wiadomo, iż Jánošíkove Dni w Terchovej są jednym z największych folklorystycznych festiwali na Słowacji.

W tym roku odbyły się one w dniach 30 lipca - 2 sierpnia 2015. „Muzyka Orawska” (w składzie Paweł Czaja, Karolina, Marcin i Robert Kowalczyk oraz Tomasz Misiniec) dostąpiła tego zaszczytu, zostając zaproszona na międzynarodowy wieczór, pod nazwą „IŠLA HUDBA NA VANDROVKU” – sobotni koncert główny w amfiteatrze o godzinie 20:30. Nasza muzyka wystąpiła obok takich artystów i zespołów jak: Vincent Krkoška, Zespół Rozsutec, İstanbul SiS Gençlik ve Spor Kulübü Derneği (Turcja), Banda a CreDance, Musica Folklorica (Czechy), Muzička a tanečníci, Terchovský symfonický orchester. Reżyserem programu głównego był Vladimír Moravčík. Szacuje się, że w terchowskim amfiteatrze było obecnych na tym programie ok. 10 000 publiczności. Oprócz tego na żywo miała miejsce relacja w słowackiej telewizji.

„Muzyka Orawska” zagrała nasze piękne orawskie melodie, a atmosfera i niezwykle życzliwe i żywiołowe reakcje ludzi były niesamowite!!! Na koniec zagrali, na prośbę reżysera, pieśń, która na Słowacji cieszy się wielką popularnością, a mianowicie „Góralu czy Ci nie żal” śpiewając ją wraz z całą publicznością. Wrażania i serdeczny odbiór publiczności na długo pozostaną w sercach muzyków.

Foto: www.reefe.sk