sekretariat@jablonka.pl

+48 18 26 111 00

+48 18 26 524 68

Nasze Partnerskie Samorządy

Nasze Miejscowości

Wójt Gminy Jabłonka wyróżniony za wybitne zasługi dla samorządu terytorialnego

Wójt Gminy Jabłonka wyróżniony za wybitne zasługi dla samorządu terytorialnego

W dniu 18 października 2015 r. w Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II Fundacji Janiny i Zbigniewa Porczyńskich w Warszawie miała miejsce uroczystość wręczenia Nagród im. Grzegorza Palki, nadawanych przez Ligę Krajową za wybitne zasługi dla samorządu terytorialnego. To już XVIII edycja uroczystości organizowanej przez Ligę Krajową.

Wójt Gminy Jabłonka Antoni Karlak został wyróżniony za wybitne zasługi dla samorządu terytorialnego, w szczególności za działania na rzecz rozwoju gminy oraz w ramach Euroregionu Tatry. Nagroda im. Grzegorza Palki nadawana jest przez Ligę Krajową za wybitne zasługi dla samorządu terytorialnego. Liga Krajowa, zrzeszająca Ligi Miejskie i Ligi Wiejskie, opierająca swoją działalność o hasło: „Rodzina – Wspólnota lokalna – Ojczyzna”, promuje działania na rzecz kontynuacji demokratycznych reform.

Fundując Nagrodę im. Grzegorza Palki Liga Krajowa pragnie uhonorować jednego z najwybitniejszych przedstawicieli polskiego samorządu terytorialnego, tragicznie zmarłego Prezydenta Łodzi – Grzegorza Palkę.