sekretariat@jablonka.pl

+48 18 26 111 00

+48 18 26 524 68

Nasze Partnerskie Samorządy

Nasze Miejscowości

Otwarcie nowej drogi i chodnika w Zubrzycy Górnej – Zimnej Dziurze

img 4890th

W dniu 25 października 2016 r. został oddany do użytku wyremontowany odcinek drogi powiatowej oraz chodnika w Zubrzycy Górnej. Główna część uroczystości odbyła się przy Zespole Szkół w Zubrzycy Górnej. 

Po przecięciu wstęgi ks. proboszcz Jan Kołodziej odmówił modlitwę  i  poświecił nową drogę wraz z całą infrastrukturą. Następnie głos zabrał starosta Krzysztof Faber. Życzył, aby remont drogi oraz budowa chodnika przyczyniły się do poprawy bezpieczeństwa w Zubrzycy Górnej. Pokreślił także dobrą współpracę z samorządem Jabłonki oraz poinformował o otrzymanej dotacji na remont kolejnego odcinka tej drogi.

Z kolei Wójt Antoni Karlak pogratulował mieszkańcom Zubrzycy Górnej nowej inwestycji i wręczył staroście pamiątkowy orawski róg. Po wystąpieniu starosty i wójta głos zabrali m.in.: poseł Edward Siarka, radny powiatowy Julian Stopka, sołtys Barbara Mastela i przewodniczący Rady Gminy Jabłonka Eugeniusz Moniak. Wszyscy zgodnie podkreślali, że zarówno droga jak i chodnik zapewnią bezpieczeństwo w szczególności dzieci w drodze do szkoły i z powrotem, oraz pogratulowali wzorowej współpracy samorządu gminy z starostwem.

Po zakończeniu głównej części uroczystości każdy z zebranych mógł się przejechać nowo wyremontowanym odcinkiem drogi powiatowej.