sekretariat@jablonka.pl

+48 18 26 111 00

+48 18 26 524 68

Nasze Partnerskie Samorządy

Nasze Miejscowości

Złote Gody

50 lat2W dniu 10 grudnia 2016 r. odbyła się uroczystość wręczenia medali za „Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, którą świętowały pary z terenu gminy Jabłonka. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 10.00 uroczystą Mszą Św. odprawioną przez Ks. Proboszcza Kazimierza Czepiela przy koncelebrze ks. Kazimierza Gunii w Kościele Parafialnym pw Przemienienia Pańskiego w Jabłonce w intencji Jubilatów.

W Centrum Kultury Górnej Orawy, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości Dostojnych Jubilatów przywitała Orawska Kapela. Gratulacje i życzenia Jubilatom złożył Wójt Gminy Jabłonka Antoni Karlak po czym wręczył w imieniu Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej medale za „Długoletnie Pożycie Małżeńskie” w asyście Zastępcy Wójta Gminy Bolesława Wójcika, Sekretarza Gminy Artura Górki i Skarbnika Gminy Danuty Sarniak. Po dekoracji Pan Wójt zaprosił Jubilatów na wspólny obiad.

Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego świętowało w tym roku 40 par:
Stefania i Alojzy Albertusiak, Helena i Alojzy Biel, Małgorzata i Eugeniusz Blaszkiewicz, Emilia i Emil Brzegowy, Anna i Karol Czerwonka, Joanna i Alojzy Dziubek, Małgorzata i Alojzy Dziubek, Cecylia i Józef Fedor, Cecylia i Ignacy Florek, Maria i Józef Gwizd, Irena i Jacenty Holla, Małgorzata i Ignacy Jabłońscy, Joanna i Alojzy Joniak, Emilia i Józef Joniak, Stanisława i Stanisław Joniak, Emilia i Julian Kardaś, Małgorzata i Antoni Kocuba, Aleksandra i Wendelin Kowalik, Irena i Karol Łysiak, Wilma i Emil Marmula, Maria i Józef Miesiarczyk, Michalina i Julian Misiniec, Helena i Józef Moniak, Irena i Eugeniusz Omylak, Emilia i Augustyn Pakos, Stefania i Teofil Pakos, Małgorzata i Franciszek Pieronek, Aniela i Władysław Pieronek, Magdalena i Franciszek Sandrzyk, Emilia i Alfred Skubis, Anna i Eugeniusz Smutek, Joanna i Albin Stec, Anna i Bronisław Świetlak, Bernardyna i Józef Świetlak, Maria i Józef Wilczek, Cecylia i Kazimierz Woźniak, Genowefa i Florian Zamroźniak, Irena i Bronisław Zaremba, Anna i Wendelin Zborek, Anna i Linus Żądlak.