sekretariat@jablonka.pl

+48 18 26 111 00

+48 18 26 524 68

Nasze Partnerskie Samorządy

Nasze Miejscowości

Orawskie Kolędowanie 2017

JAN 6287thW niedzielę 15 stycznia 2017 r. w Centrum Kultury Górnej Orawy w Jabłonce orawskie grupy kolędnicze poprzez dawne pastorałki i wzruszające jasełka zaprosiły do wspólnego przeżywania magii świąt Bożego Narodzenia.

Orawską publiczność przywitał i otworzył „Orawskie Kolędowanie” Zastępca Wójta Gminy Jabłonka Bolesław Wójcik. Po czym, tradycyjnie już kolędnicy z Małego Podhala pokazali jak to się dawniej na Orawie kolędowało. W tym roku z kolędą do Jabłonki przybyła też Orkiestra Dęta OSP z Zubrzycy Górnej. Następnie wszyscy zebrani z wielką uwagą i wzruszeniem obejrzeli bożonarodzeniową opowieść „Dzieciątko Jezus Koletańskie” w wykonaniu podopiecznych „Barki”. Spektakl wyreżyserował Krzysztof Głodziak.

Na jabłonczańskiej scenie  zaprezentowały się także orawskie grupy kolędnicze „Heligonki z Jabłonki”, „Skalniok” z Zubrzycy Górnej, „Koliba” z Orawki, „Małolipnicka Rodzina” oraz muzyka orawska „ARVA”. Wspólne kolędowanie zakończył koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Gabrieli Grzybacz.

fot. Jan Ciepliński