sekretariat@jablonka.pl

+48 18 26 111 00

+48 18 26 524 68

Nasze Partnerskie Samorządy

Nasze Miejscowości

Fantastyczne ferie w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce


DocumentName1 197thRóżnorodność zajęć zorganizowanych w ferie w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce sprawiła, że nikt na nudę nie narzekał. Bogata oferta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży oraz zaspokoiła wymagania rodziców.

W czasie dwóch tygodni zimowego wypoczynku w Orawskim Centrum Kultury czekało mnóstwo atrakcji. Panowie z działającego w OCK klubu szachisty zaprosili do swojego grona wszystkich zainteresowanych grą w szachy. Najmłodsze pokolenie poznało tajniki tej gry, pod okiem doświadczonych już graczy. Ci, którym muzyka w duszy gra, szlifowali wokalne talenty w trakcie warsztatów śpiewu. Trening wokalny przy akompaniamencie pianina oraz podkładów muzycznych, poznanie techniki emisji głosu poprzez ćwiczenia intonacyjne oraz praca z mikrofonem sprawią, że dzieci zaczną śpiewać nie tylko w domowym zaciszu. Wyobraźnię i zdolności manualne rozwijano na zajęciach plastycznych. Na warsztatach z ceramiki, bezkształtne kawałki gliny przeobraziły się w wymyślne naczynia i walentynkowe serca. A malując na szkle, dzieci i młodzież wyczarowały orawskie pejzaże z przydrożnymi kapliczkami. W piątkowe popołudnia odbywał się turniej playstation. Uczestnicy tej sportowej rywalizacji nastawieni byli przede wszystkim na dobrą zabawę, jakiej nie brakowało. W atmosferze zabawy odbyła się również sesja fotograficzna dla dziewczyn. Przedstawieniem „Królowa Śniegu” zaprosiliśmy dzieci do krainy baśni. W świat bajek dzieci przenosiły się także w trakcie seansów filmowych dla najmłodszych. Na zakończenie ferii odbył się bal karnawałowy, na którym nie zabrakło wesołej muzyki, zwariowanych kostiumów oraz szalonej zabawy tanecznej dzieci i rodziców.

Dla wszystkich korzystających w ferie z oferty Orawskiego Centrum Kultury w Jabłonce był to czas radości, niezapomnianych wrażeń oraz świetna okazja do rozwijania pasji i wspólnej zabawy. Zapraszamy już za rok!