sekretariat@jablonka.pl

+48 18 26 111 00

+48 18 26 524 68

Nasze Partnerskie Samorządy

Nasze Miejscowości

Koncert Absolwentów 2017

IMG 1857thWczoraj pięknym koncertem w sali OCK w Jabłonce zostały podsumowane osiągnięcia pierwszego rocznika absolwentów Orawskiej Samorządowej Szkoły Muzycznej w Jabłonce. Na sali gościliśmy Wójta gminy Jabłonka p. Antoniego Karlaka, dyrektor Centrum Usług Wspólnych p. Marię Staszkiewicz oraz Rodziców i Uczniów klasy czwartej cyklu czteroletniego. Koncert prezentował w jak najszerszym zakresie osiągnięcia czterech lat nauki.

 

Usłyszeliśmy w repertuarze solowym Karolinę Świetlak na trąbce, Agnieszkę Harkabuzik i Annę Zborek na fortepianie, Alicję Kulawiak i Annę Misiniec na skrzypcach, Klaudię Czerwień i Kacpra Bąka na akordeonie, Magdalenę Hollę na gitarze, Natalię Stopiak na saksofonie. W kwartecie wystąpiły grając na fletach Magdalena Chmura, Paulina Możdżeń, Martyna Kubacka i Patrycja Chmura.

Ozdobą koncertu były występy zespołów szkolnych. Usłyszeliśmy Kamilę Karkoszkę na fortepianie i Jonasza Pieronka na skrzypcach w repertuarze koncertowym z orkiestrą szkolną pod dyrekcją Jakuba Gucika. Chór szkolny Cantemus Arvensis przygotowany przez Krystynę Ciesielską zaśpiewał trzy pieśni, a całość koncertu zakończył brawurowym występem szkolny Big-Band pod wodzą Piotra Bednarczyka. Solistom akompaniowali na fortepianie Aleksandra Jeleńska oraz Marek Ciesielski, a trudne początki szkoły i jej krótką historię przedstawił w swoim wystąpieniu Wójt Antoni Karlak. Po koncercie odbyło się spotkanie uczniów, ich rodziców i pedagogów przy obficie zastawionym stole ufundowanym przez rodziców czwartoklasistów, a organizowanym przez Radę Rodziców Szkoły. Szczególne podziękowania należą się przewodniczącej Rady Rodziców p. Joannie Pakos. Pani Jolancie Garbiarz zaś ukłony za przygotowanie pamiątkowego tabla.

Naszym Absolwentom życzymy powodzenia i radości w rozwijaniu muzycznych pasji.