sekretariat@jablonka.pl

+48 18 26 111 00

+48 18 26 524 68

Nasze Partnerskie Samorządy

Nasze Miejscowości

Na pograniczu kultur

sobotaW sobotę 15 lipca 2017 r. o godz. 18.00 na stadionie w rozpoczął się II Międzynarodowy Festiwal - Na pograniczu kultur w Jabłonce na Orawie. Idea takiego muzykowania zrodziła się w 2016 roku podczas obchodów 450-lecia lokacji Jabłonki. Pomysł się spodobał, są chętni do udziału w tym festiwalu, więc zorganizowano go po raz drugi. Zyskał już swoją publiczność, która z zainteresowaniem ogląda i nagradza brawami występy kolejnych zespołów. Wielobarwność strojów, rozmaitość melodii, różnorodność tańców pokazuje bogactwo kultur Europy.

Fotorelacja - Jan Ciepliński

belkaFotorelacja - Jakub Wojtyczek

W tegorocznym festiwalu udział wzięli: Zespół Regionalny „Małolipnicanie” (Lipnica Mała), Zespół „Nad Wolbórką” (Wolbórz), Kapela „Ziemia Suska” (Sucha Beskidzka), „Tibor Németh” Nagymányok (Węgry), „Nebeská muzika” Terchova (Słowacja), zespół folkowo-etniczny „Kałe Bała”.

Z ogromną werwą i entuzjazmem festiwal poprowadził Jan Świdroń, umiejętnie wprowadzając publiczność w klimat poszczególnych występów.

Festiwal zakończył się zabawą taneczną dla publiczności i uczestników festiwalu.

Działania są realizowane w ramach projektu: Wzmocnienie więzi partnerskich poprzez spójne realizowanie wspólnych celów w Zjednoczonej Europie
Nr 587957-CITIZ-1-2017-1-PL-CITIZ-TT EUROPE FOR CITIZENS Strand2: Democratic engagement and civic participation 2.1: Town Twinning
Programme Guide 2017.