sekretariat@jablonka.pl

+48 18 26 111 00

+48 18 26 524 68

Nasze Partnerskie Samorządy

Nasze Miejscowości

Marek Pniaczek brązowym medalistą Mistrzostw Polski w szachach błyskawicznych

Marek szachyth8-9 lipca 2017 we Wrocławiu rozegrano mistrzostwa Polski juniorów w szachach błyskawicznych, wziął w nich udział mieszkaniec Lipnicy Małej, grający w klubie UKS przy SP8 Chrzanów oraz uczeń mistrza międzynarodowego Aleksandra Kachura. Miło nam poinformować, że w kategorii do lat 14 zdobył brązowy medal w grupie 117 zawodników. Zawody rozgrywano tempem 3 min dla zawodnika na partię plus 2 s na każde posunięcie, na dystansie 11 podwójnych rund (z każdym przeciwnikiem dwie partie, mecz i rewanż).

To drugi medal Marka na MP w tym roku, w kwietniu zdobył srebrny w szachach klasycznych (tempo gry minimum 1h na zawodnika). Nie jest to dyscyplina sportu zbyt popularna w tej części Polski, więc i sukces bardziej cieszy, że gdzieś pod Babią Górą udało się zrobić coś, co bez żadnych kompleksów Orawę reprezentuje na MP.

Marek jest też członkiem kadry narodowej juniorów i we wrześniu będzie reprezentował Polskę (a też i rodzinną Orawę) na ME juniorów rozgrywanych w Rumunii, w Mamaja nad Morzem Czarnym