sekretariat@jablonka.pl

+48 18 26 111 00

+48 18 26 524 68

Nasze Partnerskie Samorządy

Nasze Miejscowości

6. Posiady Teatralne na Orawie

posiady20186. Małopolskie Spotkania Teatrów Amatorskich POSIADY TEATRALNE na Orawie odbyły się w dniach 9-11 marca w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce. Przegląd ma charakter konkursu, amatorskie zespoły teatralne prezentują widowisko w jednej z dwóch kategorii: sztuki gwarowe i adaptacja klasyki dramaturgicznej do realiów lokalnych oraz inscenizacja tekstów literackich.

Uroczystego otwarcia przeglądu przy dźwiękach trombit dokonali wójt Gminy Jabłonka Antoni Karlak i dyrektor Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu Antoni Malczak. Przez trzy dni przeglądu publiczność i komisja artystyczna obejrzeli siedemnaście przedstawień konkursowych w wykonaniu grup teatralnych z dziewięciu powiatów województwa małopolskiego. W niedzielę po zaprezentowaniu wszystkich grup nagrodzono najlepsze spektakle. Nagrody i wyróżnienia wręczyli wójt Gminy Jabłonka Antoni Karlak oraz zastępca dyrektora Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ Małgorzata Kalarus. Oczekując na werdykt, Orawska Grupa Teatralna z okazji 10-lecia działalności zaprezentowała sztukę „Otello po orawsku”.

fot. Jan Ciepliński

Protokół posiedzenia Komisji Artystycznej oceniającej 6. Małopolskie Spotkania Teatrów Amatorskich Posiady Teatralne na Orawie