sekretariat@jablonka.pl

+48 18 26 111 00

+48 18 26 524 68

Nasze Partnerskie Samorządy

Nasze Miejscowości

Orawskie Dni Gitary

gitary2018thW dniach 17-18 maja 2018 roku odbyły się Orawskie Dni Gitary Klasycznej w Jabłonce. Podczas imprezy miał miejsce koncert Cracow Guitar Quartet, warsztaty gitarowe z dyrektorem Miłoszem Mączyńskim (Akademia Muzyczna w Krakowie), a przede wszystkim VI Ogólnopolski Konkurs Gitary Klasycznej. W konkursie udział wzięło ponad 40 uczestników z całej Polski (nie tylko pobliskich ośrodków kultury w Nowym Targu, Nowym Sączu i Krakowie, ale również z Katowic, Częstochowy, Tomaszowa Mazowieckiego czy Łodzi) oraz uczniowie ze Słowacji.

Tegoroczna edycja prezentowała wysoki poziom. Jury pod przewodnictwem prof. Wandy Palacz (Akademia Muzyczna w Katowicach) zdecydowało się przyznać pierwsze nagrody we wszystkich kategoriach. Konkurs cieszy się rosnącą renomą w środowisku gitarowym na terenie kraju i coraz większym prestiżem wśród muzyków.

Ciężką pracę zwycięzców jury doceniło przyznając nagrody za I miejsce w grupie młodszej (Julita Jarząbek, SM I st. w Dobczycach), w grupie starszej (Mikołaj Wiewióra, PSM I i II st. w Piotrkowie Trybunalskim) oraz w kategorii zespołów kameralnych (Kwartet Gitarowy, SM I st. w Korzennej).