sekretariat@jablonka.pl

+48 18 26 111 00

+48 18 26 524 68

Nasze Partnerskie Samorządy

Nasze Miejscowości

8 Posiady Teatralne na Orawie

posiady 2020Za nami 8. Małopolskie Spotkania Teatrów Amatorskich. Obejrzeliśmy dwadzieścia spektakli – widowiska inscenizujące teksty literackie, sztuki gwarowe i adaptacje klasyki do realiów lokalnych. Swoją pasją do teatru dzieliły się z nami grupy z całej małopolski. Dla mieszkańców Orawy była to niesamowita okazja do zetknięcia się z teatrem, obejrzenia różnych form sztuki teatralnej, często zmuszających do refleksji, wywołujących wiele emocji i głębokich przeżyć.

Przegląd uroczyście otworzył wójt Gminy Jabłonka Antoni Karlak. Dźwięk trombit Haniaczyków zasygnalizował początek konkursowej rywalizacji, która oceniana była przez komisję artystyczną w składzie: dr Inka Dowlasz – reżyser, Urszula Gieroń – etnograf, Jan Zdziarski – instruktor teatralny, logopeda artystyczny oraz Janusz Michalak – animator teatralny.

W niedzielę po prezentacjach konkursowych, podczas gdy jury ustalało werdykt, na scenie w widowisku „Po robocie” zaprezentował się zespół regionalny z Orawskiego Centrum Kultury w Jabłonce wraz z muzyką orawską. Przegląd zakończył się odczytaniem protokołu i wręczeniem nagród przez wójta Gminy Jabłonka Antoniego Karlaka i wicedyrektora Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu Piotra Gąsienicę.
Poniżej prezentujemy wyniki tegorocznych Posiadów Teatralnych na Orawie.

Protokół

fot. Jan Ciepliński

 

Piątek 06.03.2020 r,

Sobota 07.03.2020 r,

Sobota 07.03.2020 r,