sekretariat@jablonka.pl

+48 18 26 111 00

+48 18 26 524 68

Nasze Partnerskie Samorządy

Nasze Miejscowości

Podziękowania dla Mieszkańców

herb logoMinęło 12 dni od ogłoszenia przez światową organizację WHO pandemii nowego koronawirusa SARS-CoV-2 choroba COVID-19 (11.03.2020). Od piątku 20 marca w Polsce jest epidemia. Bardzo dziękuję mieszkańcom Orawy za odpowiedzialną postawę i stosowanie się do wszystkich ograniczeń obowiązujących w naszym kraju. Jako Urząd dziękujemy za zrozumienie i wyrozumiałość. Przepraszamy za utrudnienia. Nie zamykamy się przed Państwem, choć głównie zalecamy kontakt telefoniczny. Pracownik pomoże, jak daną sprawę załatwić. Dokumenty można również zostawić na dzienniku podawczym. Powstałe utrudnienia wynikają z troski o nasze wspólne dobro.

Dla szkół zaczyna się zdalne nauczanie, które wymaga pokonania wielu przeszkód, począwszy od sprzętu, a skończywszy na logistyce, jeśli w domu jest kilkoro uczniów. To wielka próba zarówno dla nauczycieli, jak i rodziców.

Czy w sąsiedztwie jesteśmy życzliwi? W czasie epidemii nie można być obojętnym, bo jutro każdy z nas może być zdany na życzliwość sąsiada. To nowa sytuacja, której wszyscy się uczymy. Na pewno nauczymy się w niej funkcjonować, jeśli będziemy sobie pomagać.

Staramy się stanąć na wysokości zadania. W miarę dostępności środków na rynku dostarczamy je strażakom dla ich bezpieczeństwa osobistego, by mogli Państwu nieść pomoc.

Obyśmy z tej sytuacji wyszli mądrzejsi.