sekretariat@jablonka.pl

+48 18 26 111 00

+48 18 26 524 68

Nasze Partnerskie Samorządy

Nasze Miejscowości

Wprowadzono ograniczenia w przemieszczaniu się

koronawirus ograniczenia miniDecyzją premiera od 25 marca 2020 do 11 kwietnia 2020r wprowadzono ograniczenia w przemieszczaniu się wszystkich obywateli za wyjątkiem:

 

  • dojazdu do pracy. Jeśli jesteś pracownikiem, prowadzisz swoją firmę, czy gospodarstwo rolne, masz prawo dojechać do swojej pracy. Masz również prawo udać się po zakup towarów i usług związanych ze swoją zawodową działalnością.
  • wolontariatu. Jeśli działasz na rzecz walki z koronawirusem i pomagasz potrzebującym przebywającym na kwarantannie lub osobom, które nie powinny wychodzić z domu, możesz się przemieszczać w ramach tej działalności.
  • załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego. Będziesz mógł się przemieszczać, aby zrobić niezbędne zakupy, wykupić lekarstwa, udać się do lekarza, opiekować się bliskimi, wyprowadzić psa.

Ważne! Przemieszczać się można jedynie w grupie do dwóch osób. Obostrzenie to nie dotyczy rodzin. Wprowadzono również ograniczenie w ilości osób uczestniczących we Mszy Świętej do 5 osób.

W przypadku złamania ograniczeń groziła będzie kara mandatu do 5 tys. zł. Oceny zgodności zachowania z nowymi zasadami dokonywać będzie Policja.

Dodatkowo należy pamiętać, że wszystkie wprowadzone wcześniej ograniczenia zostają utrzymane w mocy

Dlatego apelujemy - pozostańmy w domach, a jak najszybciej powrócimy do normalnego funkcjonowania.

Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/koronawirus/wprowadzamy-nowe-zasady-bezpieczenstwa-w-zwiazku-z-koronawirusem