sekretariat@jablonka.pl

+48 18 26 111 00

+48 18 26 524 68

Nasze Partnerskie Samorządy

Nasze Miejscowości

Razem możemy więcej – Akcja maseczka dla każdego

logo maseczkiW Gminie Jabłonka w tym trudnym dla wszystkich czasie każdy pomaga, jak tylko potrafi. Jest nam niezmiernie miło, że pojawiło się tak wiele oddolnych inicjatyw na rzecz walki z epidemią koronawirusa. Wszelkie działania społeczności lokalnej służące zapewnieniu bezpieczeństwa są bardzo cenne. Z inicjatywą szycia maseczek ochronnych wyszło bardzo wiele organizacji, a także prywatnych osób – za co serdecznie dziękujemy i doceniamy starania i ciężką pracę.

Koło Gospodyń Wiejskich Pod Babią Górą w Zubrzycy Dolnej swoimi działaniami wsparło już szpitale i ośrodki w powiecie nowotarskim i tatrzańskim, policję, strażaków, a także rozdysponowało maseczki ochronne wśród mieszkańców swojej miejscowości. W akcję szycia oprócz członkiń koła zaangażowało się wiele mieszkanek Zubrzycy Dolnej.

Chór Coś się święci z Zubrzycy Górnej również podjął akcję na rzecz walki z pandemią koronawirusa. Ich inicjatywa szycia maseczek wsparła małopolskich lekarzy, a także strażaków i mieszkańców Zubrzycy Górnej. Pomimo zupełnie innej formy działalności na co dzień – chór zorganizował prywatne osoby do szycia maseczek oraz rzesze wolontariuszy do pomocy w celu rozdysponowania ich wśród mieszkańców. Działania chóru wsparło również Koło Gospodyń Wiejskich w Zubrzycy Górnej.

Maseczki dla swoich mieszkańców szyje także Koło Gospodyń Wiejskich w Lipnicy Małej. Dzięki zaangażowaniu wielu pań maseczki znajdą się w każdym domu. Zaopatrzone zostaną również służby i wszyscy potrzebujący. Inicjatywę podjęło również Stowarzyszenie Gospodyń w Podwilku. Panie są gotowe wesprzeć każdego, kto tylko zgłosi zapotrzebowanie na maseczkę. Cały czas potrzeba rąk do szycia, dlatego w swoją akcję angażują również osoby prywatne. Działania związane z szyciem maseczek ochronnych podjęły również społeczności szkolne Orawki, Podwilka i Jabłonki. Szyją uczniowie i rodzice, dyrektorzy, nauczyciele i obsługa szkół w gminie Jabłonka. Centrum Usług Wspólnych w Jabłonce, razem z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej, sołtysami oraz Ochotniczą Strażą Pożarną czuwają nam tym, aby maseczki trafiły, tam gdzie będą najbardziej potrzebne, w tym do osób starszych i chorych.

Za wszelkie działania służące zapewnianiu bezpieczeństwa i okazałą pomoc w tym trudnym czasie dziękujemy wszystkim indywidualnym osobom, sołtysom, miejscowym jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych, sponsorom, organizacjom oraz wszystkim wspierającym i pomagającym (bo jest Was zapewne o wiele więcej!)

Jednocześnie przypominamy, że od 16 kwietnia 2020 r. każda osoba przebywająca w miejscu publicznym będzie miała obowiązek zasłaniania ust i nosa. Wychodząc naprzeciw tym obostrzeniom Wójt Gminy Jabłonka działa za pośrednictwem miejscowych jednostek OSP i sołtysów. Zapotrzebowanie na maseczki ochronne prosimy zgłaszać sołtysom poszczególnych wsi. Po czym wszystkim potrzebującym dostarczą je strażacy.