sekretariat@jablonka.pl

+48 18 26 111 00

+48 18 26 524 68

Nasze Partnerskie Samorządy

Nasze Miejscowości

Podziękowania Policji

DSC 0591thCzas epidemii jest czasem szczególnie trudnym dla nas wszystkich. W ograniczanie rozprzestrzeniania się wirusa od kilku tygodni zaangażowane są wszystkie służby, w tym również Policja. Funkcjonariusze oprócz realizacji ustawowych zadań i codziennych obowiązków, pełnili również służbę na przejściu granicznym w Chyżnem. Działania policjantów z powiatu nowotarskiego wspierali policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie. Służbę na granicy policjanci pełnili całą dobę, w patrolach dwuosobowych w systemie zmianowym. Dzięki uprzejmości Wójta Gminy Jabłonka Antoniego Karlaka, który udostępnił policjantom pomieszczenia w budynku klubu „Orawa Jabłonka”, policjanci mogli przebywać przez ostatnie tygodnie na naszym terenie bez konieczności codziennego powrotu do Krakowa.

To nie jedyne wsparcie okazane przez Wójta Gminy Jabłonka Antoniego Karlaka. Policjanci z Komisariatu Policji w Jabłonce otrzymali maseczki ochronne, z których sami korzystają oraz przekazują mieszkańcom gminy przypominając o obowiązku zakrywania nosa i ust. Akcja przekazania i rozdawania maseczek zorganizowana została w ramach współpracy na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców.

Serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc i wsparcie. W tym trudnym dla nas wszystkich czasie epidemii wzajemna i dobra współpraca jest szczególnie ważna.

Komendant Powiatowy Policji w Nowym Targu

mł. insp. Grzegorz Wyskiel