sekretariat@jablonka.pl

+48 18 26 111 00

+48 18 26 524 68

Nasze Partnerskie Samorządy

Nasze Miejscowości

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Gminy Jabłonka

gusW dniu 30 kwietnia br. w 16 gminach w Polsce zakończył się pierwszy etap prac związanych z Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 – spis próbny, mający na celu sprawdzenie rozwiązań metodologicznych, organizacyjnych oraz technicznych przewidzianych do zastosowania w spisach powszechnych.

Dziękuję Państwu, że tak odpowiedzialnie podeszliście do tej „próby generalnej” jako reprezentanci województwa małopolskiego. Wykonanie tego zadania nie byłoby możliwe bez ogromnego zaangażowania ze strony Wójta Gminy pana Antoniego Karlaka, Rady Gminy, Państwa Sołtysów, członków Gminnego Biura Spisowego, ale przede wszystkim Mieszkańców Gminy Jabłonka.

Jesteśmy wdzięczni, że informacja o spisie próbnym dzięki Państwa zaangażowaniu docierała do tak licznego grona mieszkańców. Czerpiąc doświadczenie ze spisu próbnego i dzięki Państwa staraniom możemy lepiej przygotować się do realizacji ogólnopolskiego spisu w 2021 r., kiedy będziemy liczyć wszystkich mieszkańców Polski i wszystkie gospodarstwa domowe w naszym kraju.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy dopełnili ustawowego obowiązku i samodzielnie spisali się przez Internet. W tym trudnym okresie epidemii koronawirusa szczególnie doceniamy Państwa postawę – solidarność i odpowiedzialność.
Dziękujemy za współpracę i liczymy na Państwa udział w Powszechnym Spisie Rolnym (PSR 2020), który zostanie przeprowadzony na terenie całego kraju w okresie od 1 września do 30 listopada 2020 roku oraz w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań (NSP 2021), bo „Liczymy się dla Polski”.

Zastępca Wojewódzkiego Komisarza Spisowego

Agnieszka Szlubowska