sekretariat@jablonka.pl

+48 18 26 111 00

+48 18 26 524 68

Nasze Partnerskie Samorządy

Nasze Miejscowości

Modernizacja "Siódemki"

Modernizacja "Siódemki"

 
Trwa modernizacja trasy nr 7 na odcinku Zabornia - Chyżne. Uciążliwości transportowe ostatnich miesięcy na odcinku Jabłonki dobiegają końca. Jeszcze trochę robót wykończeniowych przy chodnikach i Jabłonka odetchnie z ulgą i wielką satysfakcją, że przy okazji modernizacji jezdni zyskujemy nowe chodniki z kostki brukowej wykonane estetycznie i solidnie, jezdnię gładką jak stół a w niedalekiej przyszłości sygnalizację świetlną.

Wiele jest jeszcze do zrobienia ale tak gruntowna modernizacja jest  operacją trudniejszą niż budowa nowej drogi od podstaw. Mieszkańcom, którzy proponowali aby prace asfaltowe wykonywane były w nocy wyjaśniamy, że ze względu na uzyskanie lepszej jakości i dokładności „Drogowcy”  zdecydowali o układaniu asfaltu w dzień. Lepiej kilka dni ponarzekać na korki niż wiele lat narzekać na kałuże i krzywą jezdnię. Dzięki dobrej współpracy władz gminy z GDDKiA udało się wykonać wiele udogodnień dla mieszkańców i wiele uwzględniono wniosków. Jednak nie wszystkie nasze wnioski są możliwe do realizacji ponieważ nowe  przepisy drogowe  nie dopuszczają takich rozwiązań. Z tych powodów nie będzie przejścia dla pieszych na przeciw cmentarza. Pozostaje przejście przy figurce św. Jana które będzie wyposażone w „azyl” dla pieszych o szer. 2 m.

Na wniosek mieszkańców i Wójta Gminy Antoniego Karlaka, Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie wprowadziła wiele rozwiązań wpływających na bezpieczeństwo zmotoryzowanych i pieszych takich jak: zatoki autobusowe, ciągi piesze, kasetony ze znakiem pulsującym „D-6” , wydzielone zostaną relacje lewoskrętne w rejonie miejsc obsługi podróżnych i skrzyżowania z drogą wojewódzką 957 oraz wprowadzone będą zmiany w organizacji ruchu kołowego i pieszego.