sekretariat@jablonka.pl

+48 18 26 111 00

+48 18 26 524 68

Nasze Partnerskie Samorządy

Nasze Miejscowości

Pierwsze mecze finałowe za nami - Deichmann Minimistrzostwa

P1100842thW niedzielę 13 czerwca 2021 roku na stadionie sportowym w Jabłonce rozegrano pierwsze finałowe mecze rozgrywek Deichmann Minimistrzostwa współorganizowanych przez Gminę Jabłonka oraz Stowarzyszenie Kochamy Sport z Wrocławia. Przypomnijmy, w rozgrywkach każdy ze zgłoszonych z zespołów wybiera reprezentację, w barwach której wystapi. W tym roku podobnie jak w poprzednich turniej cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, co przełożyło się na liczbę kilkudziesięciu drużyn i kilkuset młodych piłkarek oraz piłkarzy z całego Podhala oraz okolic.

Tradycyjnie już w kategorii wiekowej u-7 nie prowadzono klasyfikacji końcowej, mimo to nie brakowało pięknych bramek, dobrej zabawy oraz ambicji najmłodszych zawodników bioracych udział w tegorocznej edycji turnieju. W kategorii wiekowej do 8 lat w finałowym meczu Francjai pokonała Holandie, w efekcie czego podopieczni trenera Macieja Wajdasa (Francja) wywalczyli przepustkę na finał finałów, w którym będą mogli sprawdzić się na tle najlepszych drużyn z całej Polski. W meczu o trzecie miejsce reprezentująca Gminę Jabłonka Słowenia prowadzona przez Pawła Grace wynikiem 8-0 pokonała Albanię. W rywalizacji drużyn U- 9 do finału awansowały zespoły Nigerii oraz Hiszpanii. Decydujący mecz był popisem podopiecznych trenera Damiana Buksy, Nigeria pokonała Hiszpanię 7 do 0 i zapewniła sobie udział w ogólnopolskich finałach, które zostaną rozegrane w Wałbrzychu. W spotkaniu o trzecie miejsce reprerzentanci Gminy Jabłonka, czyli zespół Bułgarii prowadzony przez trenera Pawła Gracę pokonał 2-0 Holendrów po dwóch bramkach Mileny Buroń, która cały turniej zakończyła z dorobkiem aż 101 trafień.

Po zakończeniu finałów odbyła się uroczysta dekoracja. Wszystkie zespoły biorące udział w turnieju otrzymały pamiatkowe medale, zaś do najlepszych trafiły puchary. W imieniu samorządu serdecznie gratulujemy.

Zdjęcia : Krzysztof Krzysztofiak