sekretariat@jablonka.pl

+48 18 26 111 00

+48 18 26 524 68

Nasze Partnerskie Samorządy

Nasze Miejscowości

Finały Deichmann Minimistrzostwa Jabłonka

deichman finaly 2021W niedzielę 20 czerwca 2021 roku  na stadionie sportowym w Jabłonce rozegrano ostatnie spotkania w tegorocznej edycji Deichmann Minimistrzostwa Jabłonka  współorganizowanych przez Gminę Jabłonka oraz Stowarzyszenie Kochamy Sport z Wrocławia.  W rozgrywkach każdy ze zgłoszonych z zespołów wybiera reprezentację, w barwach której wystapi.

Przed południem poznaliśmy pierwsze decydujące rozstrzygnięcia, w kategorii U13 najlepsi okazali się młodzi piłkarze KS Niedzica. Później do gry przystapili zawodnicy U11 oraz U10. W kategorii do lat 11 triumfowali zawodnicy Wiatru Ludźmierz,  natomiast w rywalizacji do lat 10 zwyciężyli gospodarze z Jabłonki, podopieczni trenera Pawła Gracy, którzy podobnie jak drużyny z Niedzicy oraz Ludźmierza wywalczyli przepustkę na ogólnopolski finał finałów rozgrywany w Wałbrzychu.

Podsumowując w tegorocznym turnieju nie zabrakło wielu dobrych spotkań, emocji, pięknych bramek oraz znakomitej zabawy. Młodzi piłkarze mieli okazję sprawdzić się z równieśnikami z całego Podhala i okolic, zaś najlepsi w nagrodę wywalczyli awans na bardzo duży, ogólnopolski turniej. Dopisała również frekwencja, kilkadziesiąt zespołów, kilkaset młodych piłkarek oraz piłkarzy to znakomity rezultat.

Po zakończeniu finałów odbyła się uroczysta dekoracja. Wszystkie zespoły biorące udział w turnieju otrzymały pamiatkowe medale, zaś do najlepszych trafiły puchary. W imieniu samorządu serdecznie gratulujemy.

foto: Łukasz Sowiński