sekretariat@jablonka.pl

+48 18 26 111 00

+48 18 26 524 68

Nasze Partnerskie Samorządy

Nasze Miejscowości

Mistrzowska akcja w przedszkolu w Jabłonce

kidon przedszkoleW dniu 10.06.2021 w naszym Gminnym Przedszkolu Samorządowym w Jabłonce mięliśmy zaszczyt gościć i podziwiać niezwykłe popisy i triki sportowe Pana Pawła Kidonia – obecnego mistrza świata w FREESTYLE i członka legendarnego amerykańskiego zespołu  HARLEM GLOBETROTTERS, w którym funkcjonuje jako DAZZLE.

Celem spotkania było miedzy innymi zachęcenie dzieci do aktywnego spędzania czasu wolnego zwłaszcza w okresie wakacji oraz rozwijanie patriotyzmu lokalnego. Wizyta gościa była bowiem dowodem na to, że na naszej Orawskiej ziemi rosną i wychowują się prawdziwie światowi i niezwykle skromni mistrzowie.

Spotkanie z Pawłem Kidoniem było niezwykłym doświadczeniem. Sportowiec cieszył się sympatią i akceptacją przedszkolaków od pierwszych minut. Zabawa piłką, wykonywanie ćwiczeń i trików było określane przez dzieci mianem czarów i magii.

To było mistrzowskie spotkanie, uwieńczone pamiątkowym zdjęciem i rozdaniem autografów.

Po udanej prezentacji mistrza w Gminnym Przedszkolu w Jabłonce zaproszono go do innych szkół podstawowych i przedszkoli na terenie naszej gminy.

tekst: Agnieszka Kowalczyk