sekretariat@jablonka.pl

+48 18 26 111 00

+48 18 26 524 68

Nasze Partnerskie Samorządy

Nasze Miejscowości

Małopolska Wieś w Sieci – pierwsze miejsce dla sołectwa Zubrzyca Dolna

plakat nmw 2021

2 marca 2021 roku Urząd Marszałkowski w Krakowie ogłosił Konkurs „Małopolska Wieś 2021”. Z gminy Jabłonka wzięło w nim udział sołectwo Zubrzyca Dolna. Spośród trzech kategorii, w których można było startować, sołectwo wybrało – Małopolska Wieś w Sieci (pozostałe to: Najpiękniejsza Małopolska Wieś, Nowatorska Małopolska Wieś).

Priorytetem przedmiotowym oceny było prowadzenie strony internetowej sołectwa co najmniej od 2020 i nadal działającej. Termin zgłoszenia do konkursu wyznaczono na 26 marca. Złożony wniosek do Komisji merytorycznej podpisali sołtys Mateusz Horniak i wójt gminy Jabłonka Antoni Karlak. Po zweryfikowaniu zgłoszeń Komisja Konkursowa zaprosiła przedstawicieli najlepszych sołectw z Małopolski (spośród biorących udział w konkursie) do zaprezentowania się na żywo.

Drugi etap (finałowy) odbył się 1 czerwca. Wójta gminy Jabłonka reprezentował Artur Górka sekretarz gminy oraz Zubrzycę Dolną Mateusz Horniak sołtys Zubrzycy Dolnej. Każdy z panów zaprezentował Zubrzycę Dolną przed Komisją Konkursową.

Sołectwo Zubrzyca Dolna wygrało rywalizację w tej kategorii – zajęło I miejsce.

Serdecznie gratuluję całej społeczności Zubrzycy Dolnej, a w szczególności osobom zaangażowanym w powstanie projektu.

 

Wójt Gminy Jabłonka

Antoni Karlak