sekretariat@jablonka.pl

+48 18 26 111 00

+48 18 26 524 68

Nasze Partnerskie Samorządy

Nasze Miejscowości

Orawscy wykonawcy docenieni na 52. Festiwalu Folkloru Górali Polskich

LogoTKB 2021W sobotę, 31 lipca ogłoszono wyniki 52. Festiwalu Folkloru Górali Polskich, który odbył się w Żywcu w dn. 24-28 lipca 2021 r. w ramach Tygodnia Kultury Beskidzkiej. Wśród 146 muzyk ludowych biorących udział w Festiwalu - zespołów, ale również kapel, grup śpiewaczych, śpiewaków ludowych, instrumentalistów, multiinstrumentalistów, a także mistrzów uczących śpiewu i gry na instrumentach, znaleźli się również wykonawcy z Orawy.

Wszystkim prezentującym orawski folklor serdecznie dziękujemy i gratulujemy udziału w tak niesamowitym wydarzeniu. Miło nam również poinformować, że przedstawiciele Orawy, decyzją jury, sięgnęli po nagrody. I tak, w kategorii kapel, III miejsce zdobyła Muzyka Pawła Czai z Jabłonki, a kapelę dorosłą zespołu Orawianie z Lipnicy Wielkiej wyróżniono.

W kategorii mistrz i uczeń – instrumentalista, II miejsce grą na skrzypcach zdobył Paweł Czaja z Jabłonki i jego uczennice - Zuzanna Kobroń i Zuzanna Kostyra. Również za grę na skrzypcach, Jakub Kowalczyk z Zubrzycy Górnej został wyróżniony w kategorii solistów instrumentalistów. Za kultywowanie i promowanie orawskich tradycji muzycznych, jeszcze raz wszystkim dziękujemy.