sekretariat@jablonka.pl

+48 18 26 111 00

+48 18 26 524 68

Nasze Partnerskie Samorządy

Nasze Miejscowości

Orawscy kolędnicy w Krakowie

Koledowanie 2021W miniony poniedziałek, 20 grudnia, tradycyjnie delegacja z gminy Jabłonka na czele z Wójtem Panem Antonim Karlakiem i zespołem „Małolipnicanie” kolędowała w Królewskim Mieście Krakowie.

Kolęda rozpoczęła się w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim, gdzie została przyjęta przez Pana Łukasza Kmitę – Wojewodę Małopolskiego, w bardzo przyjaznej atmosferze. Orawskie dzieci życzyły wszystkim zdrowia, szczęścia oraz pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku, aby się darzyło i żyło w zgodzie i pokoju w Krakowie i całym Województwie Małopolskim.

Następnie delegacja odwiedziła Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, gdzie została przyjęta przez Wicemarszałków Pana Łukasza Smółkę i Pana Józefa Gawrona, na których ręce przekazano życzenia dla Marszałka Pana Witolda Kozłowskiego. Zespół swoją muzyczną prezentacją wprowadził w wyjątkowy, świąteczny i orawski klimat towarzyszący przy wspólnym ubieraniu choinki. Delegacja gościła również u Małopolskiej Kurator Oświaty Pani Barbary Nowak. Orawskiego śpiewu nie zabrakło także w Oddziale Okręgowym Narodowego Banku w Krakowie, na wspólnym kolędowaniu z Panią Dyrektor Katarzyną Basiak Gałą.

Wójt Gminy Jabłonka życzył wszystkim zdrowia i pomyślności w Nowym Roku oraz Świąt wypełnionych czasem pełnym spokoju, bez trosk i zmartwień.

foto: Łukasz Sowiński