Dzien Nauczyciela

W dniu 21 października 2008 r. nauczyciele i nauczyciele emeryci Gminy Jabłonka spotkali się w Domu Weselnym w Jabłonce z okazji Dnia Nauczyciela.  Było to już drugie spotkanie pedagogów. Uroczystość rozpoczął Wójt Gminy Jabłonka Antoni Karlak, który doceniając ciężką i trudną pracę nauczyciela złożył wszystkim zebranym serdeczne życzenia.

Następnie Prezes ZNP Pani Maria Hrustek podziękowała władzom gminy oraz pracownikom Delegatury Kuratorium Oświaty w Nowym Targu za dobrą współpracę w dziedzinie oświaty. W imieniu obecnych nauczycieli emerytów za zaproszenia podziękowała  Pani Lidia Mszal, która przez wiele lat pracowała jako nauczyciel w Szkole Podstawowej Nr 1  w Zubrzycy Górnej.  W imieniu wszystkich zebranych podziękowali za zaproszenie dyrektorzy szkół.

Nauczyciele i dyrektorzy, którzy wyróżnili się w pracy dydaktyczno-wychowawczej otrzymali nagrody Wójta Gminy. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Były kwiaty, życzenia, a także okazja do rozmów, wspomnień nauczycieli rozpoczynających pracę  w szkole, nauczycieli z dłuższym stażem, a także tych którzy zakończyli pracę zawodową, a jednak dalej czują się związani ze szkołą. Spotkanie umilił występ Kabaratu Masztalskich oraz zespołu muzycznego.