sekretariat@jablonka.pl

+48 18 26 111 00

+48 18 26 524 68

Nasze Partnerskie Samorządy

Nasze Miejscowości

Małolipnicanie najlepsi na 12. Międzykulturowym Festiwalu Folklorystycznym „Zagłębie i Sąsiedzi”

Malolipnicanie 2022 0530 kwietnia i 1 maja na dużej scenie Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej wystąpiło ponad 1000 ludowych artystów z całej Polski. W 12. Międzykulturowym Festiwalu Folklorystycznym „Zagłębie i Sąsiedzi” prezentowały się zespoły taneczne, grupy śpiewacze i kapele ludowe dzieci i dorosłych z całego kraju.

Wierne odtworzenie orawskich pieśni, tańców i utworów w wykonaniu zespołu folklorystycznego Małolipnicanie z Lipnicy Małej docenili jurorzy – specjaliści etnomuzykologii i etnochoreografii, członkowie Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej.

Małolipnicanie zwyciężyli w kategorii dziecięcego śpiewu grupowego oraz dziecięcych zespołów tanecznych, a dziecięca kapela ludowa zdobyła wyróżnienie. Spontaniczne i autentyczne zachowanie dzieci na scenie zachwyciło jury i publiczność. Zespołowi Małolipnicanie gratulujemy kolejnych sukcesów i składamy podziękowanie za kultywowanie tradycji i promowanie piękna orawskiej kultury ludowej.

foto: Maciej Bodzioch