Aktywna Przerwa powraca – działania profilaktyczne 2021

aktywna przerwa 2021Od poniedziałku 17 maja 2021 r. do uczniów klas I-III, którzy od 4 maja uczą się stacjonarnie w szkołach, dołączyli uczniowie klas IV-VIII w systemie hybrydowym.

Ten powrót pozwala na wznowienie działań profilaktycznych pod nazwą „Aktywna przerwa”. Raz, dwa lub trzy razy w tygodniu podczas długiej przerwy znów będą odbywać się spotkania z pedagogami, których celem będzie uświadamianie dzieciom i młodzieży, jak ważny jest zdrowym styl życia, czyli bez używek.

„Aktywna przerwa” to działania sportowo-profilaktyczne realizowane zarówno przez pedagogów, jak i nauczycieli wychowania fizycznego w szkołach podstawowych.

W „Aktywnej przerwie” chodzi o pokazanie dzieciom i młodzieży atrakcyjnego sposobu rozładowywania napięć wynikających ze stresu szkolnego spowodowanego niepowodzeniami. Czas zorganizowany w formie dobrej zabawy pomaga poprawieniu nastroju, a tym samym zwiększa efektywność uczenia się oraz zapobiega złym nawykom. Uczeń z łatwością rozładuje nadmiar energii i odreaguje napięcie.

Zachęcamy, by w szkole podejmować inicjatywy profilaktyczne, korzystać z „Kolorowej profilaktyki”.